Rize’de yaşanan ilk sel felaketi sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yetkilileriyle afet bölgesine gidip incelemelerde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ikinci felaketin ardından da yine İBB heyeti ile bölgeye gidip yaraları sarmak üzere çalışma başlattı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu temsilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başkanlığında, İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, İBB Mahalli Yönetimler Koordinatörü Bülent Akköse, Erişilebilirlik Koordinatörü Adem Kuyumcu ve İSKİ Avrupa Şube Müdürü Mahmut Akgün yoğun yağışlardan etkilenen Rize’ye gitti. İBB’nin felaket bölgesine gönderdiği 2 adet kanal açma kombine aracı ile bir adet  bobcat bölgede yaraların sarılması için çalışmaya başladı. İBB ayrıca afetten etkilenen Arhavi’ye içme suyu da gönderdi. Felaket bölgesinde çalışmalarını sürdüren heyet, kapsamlı bir de rapor hazırlıyor.

“ZAMANIMIZ AZALIYOR, KALICI ÖNLEMLER ŞART”

9 kişinin hayatını kurtaran Sarıyer Belediyesi Fen İşleri çalışanı Salih Zeki Çukur’un evini ziyaret ederek, teşekkür eden Başkan Genç, daha sonra yaralılara “geçmiş olsun” dileklerinde bulundu. Genç,  “Üst üste yaşanan felaketler almamız gereken önlemleri için zamanın daraldığını gösteriyor” diye konuştu.

SOSYAL TESİS İNCELENDİ

Başkan Genç ve beraberindeki heyet, Tunca Beldesi’nde selden büyük zarar gören Dereağzı Sosyal Tesisi’nde de incelemelerde bulundu.

Kaynak: Anka Haber Ajansı