Havadis53

Şehir Hastanesini Sağlık Bakanı ile görüşecek

Dolgu işlemi tamamlanarak bina ihalesinin yapılması beklenen Rize Şehir Hastanesi için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz devreye giriyor. Yılmaz “ Ankara’ya döndüğümde Sağlık Bakanımızla da bu konudaki gelişmeleri görüşeceğim. Hızlandırma yönünde ne yapabilirize birlikte bakacağız” dedi.

Şehir Hastanesini Sağlık Bakanı ile görüşecek
321 views
10 Eylül 2023 - 18:00

HABER: ARZU ERBAŞ

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri arasındaki deniz doldurularak kazanılan 350 bin m² alan üzerinde yapılacak olan şehir hastanesi için bina ihalesini yapılması bekleniyor. Şehir Hastanesi inşaatı Rize’de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ında gündemindeydi. Yılmaz “Rize’de sağlıkta önemli bir altyapı oluşmuş durumda. Binin üzerinde bir yatak kapasitesi var. Şu anda sağlıktaki en önemli gündem dolgu üzerine inşa edilecek şehir hastanesi. Bu hastane yapıldığı zaman sağlıkta çok daha farklı bir kapasite oluşmuş olacak. Şu anda hastanenin projesinin modeli üzerinde bir çalışma yürütülüyor. Ankara’ya döndüğümde Sağlık Bakanımızla da bu konudaki gelişmeleri görüşeceğim. Hızlandırma yönünde ne yapabilirize birlikte bakacağız” dedi.

‘SAĞLIK TURİZMİ BAKIMINDAN DA ÇOK ÖNEMLİ’

Sağlık turizminin önemine değinen Cevdet Yılmaz “Sadece sağlık hizmeti açısından değil sağlık turizmi bakımından da çok önemli. Sağlık turizmi normal turizmden çok daha fazla getirisi olan son derece önemli bir alan. İnşallah Rize’de ileride tabiat turizmi ile sağlık turizmini entegre eder, yeni stratejiler de geliştirir diye temenni ediyorum. Bu da ülkemiz açısından döviz kazancı açısından son derece önemli” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi