Havadis53

SOL Parti Erdoğan’nın Memleketi Rize’de “Zamlara, Pahalılığa Yeter!” dedi

SOL Parti Erdoğan’nın Memleketi Rize’de “Zamlara, Pahalılığa Yeter!” dedi
956 views
05 Ocak 2022 - 15:20

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU / RİZE

Sol Parti AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘nın Memleketi Rize’ de Zamlara ve Pahalılığa Yeter sloganıyla sokağa inip eylem yaptı.

Haberin Videosu;

Eylemde konuşan SOL Parti Rize il başkanı Ahmet Haşim Parlak, Türkiye ekonomiden siyasete derin bir kriz içinde. Tek adam rejiminin yarattığı güvensizlik, kuralsızlık, belirsizlik ve keyfilik krizi daha da derinleştirdiğini söyledi.

Parlak açıklamasında, “Erdoğan’ın fantastik tezleri, TÜİK’ in sahte verileri, bir NAS bir ÇİN modeli derken ülkemiz felaketten felakete sürüklendi. Üç ayda dövizi de faizi de enflasyonu da yükseltmeyi başardılar! Her adımda yeni zam ve vergilerle halkı soydular. Bunu da başarı olarak sunup övündüler! Bu soygun yeni yılın ilk günü elektrik ve doğalgaz zamlarıyla devam etti” dedi. SOL Parti Rize İl başkanı Ahmet Haşim Parlak açıklamasında, “Isınmak zaten zorken yeni zamlarla imkânsız hale geldi. Enerji şirketleri zenginleşsin diye bizler soğuğa ve karanlığa mahkûm edildik. Zamlara, pahalığa Yeter! Bu iktidar zenginlerin, mega şirketlerin, patronların iktidarıdır! İşçiler, emekçiler, köylüler için felakettir! Bu iktidarı gönderelim, bizden çaldıkları her Şeyi Geri Alalım! Bunun için güçlerimizi birleştirmeye; örgütlü mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz. Enerji Bir İnsan Hakkıdır Elektrik ve Doğalgaz Zamları Geri Çekilsin Yüzde 18 Olan KDV Sıfırlansın Bu hizmet halka kolayca karşılayabileceği bedellerle sunulmalı ve bu çerçevede yapılan zamlar geri alınmalıdır. Ne şekilde tarif edildiği tartışmalı bir sosyal yardım programı yerine, sayıları her gün artan enerji yoksulluğunu ortadan kaldırmak için 4 kişilik bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak miktar olan 230kwh elektrik ücretsiz olmalıdır. Elektrik ve doğalgazda yüzde 18 olan KDV sıfırlanmalıdır. Özelleştirmeler iptal edilmeli, özelleştirilen tüm enerji üretim ve dağıtım kurumları geri alınmalıdır. Acil taleplerimiz için, geleceğimiz için birlikte mücadele edelim” dedi

timbir - birlik haber ajansi