Havadis53

Türk Eğitim-Sen Cumhuriyetle Başaran Kadınlar Forumu düzenlendi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen Türk Eğitim-Sen mensubu kadınlardan oluşan heyet, Anıtkabir’i ziyaret etti. Ardından bir otelde ‘Cumhuriyetle Başaran Kadınlar Forumu’ düzenlendi. 

Türk Eğitim-Sen Cumhuriyetle Başaran Kadınlar Forumu düzenlendi
333 views
23 Ekim 2023 - 21:14

Türk Eğitim Sen Kadın Komisyonları Başkanları, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak “Cumhuriyetle Başaran Kadınlar” programını hayata geçirmek üzere bir istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıya Rize şubesini temsilen Türk Eğitim Sen Kadın Komisyon Başkanı ve aynı zamanda şube başkan yardımcısı Cansu Altay katılım sağladı. Programın temel amacı, cumhuriyetle birlikte kadınların elde ettiği başarıları kutlamak ve bu başarı hikayelerini geniş kitlelere ulaştırmaktı.

Türk Eğitim Sen Kadın Komisyon Başkanı ve aynı zamanda şube başkan yardımcısı Cansu Altay yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen, Cumhuriyetle Başaran Kadınlar temalı panelimizde, kıymetli fikir ve sunumlarıyla zihinlerimizi ve gönlümüzü dolduran Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yonca İldeş, Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Filiz Fatma Çolakoğlu ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğretim üyesi ve TİSAV Genel Başkanı Dr. Aybüke Yalçın hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyete giden yolu milli mücadelemizin kahramanları kadınlarımızla döşedik, inanıyorum ki, Türk Yüzyılı da kadınlarımızın omuzunda yükselecektir. Bu vesileyle milli mücadele şehit ve gazi kadınlarımızı minnetle anıyorum. Bölücü teröre kurban verdiğimiz şehit kadın öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe ve milletimize hediye eden Zübeyde Hanım’ı şükran ve Fatiha’larla anıyorum. Aziz ruhları şad olsun” dedi.

timbir - birlik haber ajansi