Havadis53

Türkiye Halkoyunları bölge yarışmaları Ardeşen’de Tamamlandı

Ardeşen Turizm Fakültesi kapalı spor salonunda saat 15.00 da başlayan Bölge karşılaşmalarına Rize Merkez, Ardeşen, Trabzon ve Giresun İlinden ekipler katıldı. Derlemeli ve derlemezsin olarak iki kategoride minikler, yıldızlar, gençler ve büyüklerden oluşan 15 takım derece alabilmek için kıyasıya yarıştı.

Türkiye Halkoyunları bölge yarışmaları Ardeşen’de Tamamlandı
313 views
10 Eylül 2023 - 18:22

Haber: ARZU ERBAŞ

Ardeşen Belediyesi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Halk Oyunları Bölge yarışmasına Rize, Ardeşen, Trabzon ve Giresun’dan katılan Halk Oyunları ekiplerince sunulan halk oyunları gösterileri ile tamamlanırken, dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.

Yarışlara Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdal Yıldırım, AK Pati Ardeşen ilçe Başkanı Mustafa Terzi, Ardeşen İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Ardeşen İlçe Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü Mevlüt Altı, Ardeşen Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Bozkan ve Hatice Akkaba Tektaş, Ardeşen Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Arif Gülbay, Halk Oyunları Kulüp Başkanları, Halk Oyunları Federasyonuna Bağlı Hakemler, Antrenörler, Halk Oyunları Sporcuları ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşının okunması ile başlayan Türkiye Halkoyunları bölge yarışmaları, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya’nın selamlama ve açılış konuşmasıyla devam etti.

Programda sırasıyla Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde derlemeli ve derlemesiz olarak iki kategoride sporcular derece alabilmek için tüm hünerlerini sahaya yansıtarak Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından görevlendirilen hakemlerden oluşan jüriden tam puan almak için ter döktüler.

Düzenlenen Türkiye Halkoyunları bölge yarışmasıyla ilgili Ardeşen Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Türkiye Halk Oyunları Bölge Müsabakalarının İlçemizde yapılan bölümü tamamlandı. Belediyemiz Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve İlçe Spor Müdürlüğümüzün ortaklaşa üstlendiği yarışa Rize Merkez, Ardeşen, Trabzon ve Giresun’dan gelerek katılan tüm ekiplere teşekkür eder, dereceye giren Ardeşen İlçemiz Halk Oyunları ve tüm ekipleri kutlarız.” Denildi.

timbir - birlik haber ajansi