Havadis53

Vali Baydaş’dan İl Genel Meclisine Ziyaret

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize İl Genel Meclisini ziyaret ederek, Eylül ayı olağan meclis toplantılarının beşinci birleşimine katıldı.

Vali Baydaş’dan İl Genel Meclisine Ziyaret
295 views
08 Eylül 2023 - 17:19

İl Genel Meclisi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali İhsan Selim Baydaş, İl Genel Meclis Başkanı Sabit Karafazlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları, İl Genel Meclisi Üyeleri ve birim müdürleri yer aldı.

Toplantıda konuşan Vali Baydaş, “Vali olduktan sonra ilk toplantıda bir araya gelmekteyiz. Birbirimizi az çok tanıyoruz. Ben il genel meclisine ve meclis üyelerine kıymet veren bir valiyim çünkü sizler sahanın nabzını tutan ve bize yol gösteren arkadaşlarımızsınız. Çalışma tempomuzda o nabzı alarak hareket edeceğiz. Çok tecrübeli bir bürokrat ekibimiz var. Şehrin meselelerine vakıf çok tecrübeli bir il genel meclisimiz var. Öncelikli konularımız var. Çalışmalarımızı yaparken sizden aldığımız güçle yapacağız.  El birliği ile omuz omuza vererek istişare ederek bir mesai sergileyeceğiz. İletişime önem veren ve iletişime de açık bir idareciyim.

Burada alınan kararlar ilçelerimiz ve şehrimiz için çok önemlidir. İlimizle ilgili önemli konuları gelip il genel meclisimizde istişare edeceğiz. Şehirle ilgili her gündem bizim ortak meselemiz olacak hemşehrilerimizin problem olarak gördüğü her konuyu çözebilmek için ortak irade göstereceğiz. Beraber dertlendiğimiz meseleleri çözememe gibi bir durumumuz yok” dedi

İl Genel Meclisi Başkanı Sabit Karafazlı, meclis gündeminde yer alan maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından yaptığı konuşmada Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’ın il genel meclisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Meclis olarak geçmiş dönemde olduğu gibi sayın Valimizle de birlik ve beraberlik ortamını sürdürerek ilimize yakışan hizmetleri memleketimize kazandıracağımıza inancımız sonsuzdur. Valimizin göreve başladığı süre içerisinde sürdürdüğü yoğun ziyaret ve temaslar bunun en açık göstergesidir. İlimizi yakından tanıması ve ilimizin tüm dinamiklerine hakim olması hem bizim için hem de ilimiz için büyük bir kazançtır” dedi.

Haberin Videosu;

 

timbir - birlik haber ajansi