Havadis53

Vali Çeber, Fatma’nın Seçim Vaadini Yerine Getirdi

Vali Çeber, Fatma’nın Seçim Vaadini Yerine Getirdi
194 views
29 Kasım 2021 - 17:15

Öğrencilere atmacalarım diye hitap eden ve isteklerini imkân buldukça geri çevirmeyen Vali Kemal Çeber, “Başkan seçilirsem Rize Valisini sınıfa davet edeceğim” vaadinde bulunan 3. sınıf öğrencisi Fatma Minel Karaoğlu’nun daveti üzerine okulu ziyaret etti.

Şevket Yardımcı İlkokulu 3. sınıfı öğrencisi Fatma Minel Karaoğlu sınıf başkanlığı seçimlerinde “Başkan seçilirsem Rize Valisini sınıfa davet edeceğim” vaadinde bulundu. Başkanlık seçimlerini kazanan Fatma Minel Karaoğlu, vaadini yerine getirmek için babası aracılığıyla Vali Kemal Çeber’e ulaşarak, okula davet etti. Vali Kemal Çeber, yoğun programına rağmen Fatma Minel Karaoğlu’nun davetini geri çevirmeyerek Şevket Yardımcı İlkokulu’na gitti.

O sırada teneffüste olan öğrenciler Vali Çeber’i büyük bir coşkuyla karşıladı. Bu sırada araca binmek istediğini söyleyen öğrencileri gören Vali Çeber, makam şoförüne öğrencileri araca bindirerek bahçede tur attırmasını söyledi. Minik öğrenciler sırayla Valinin makam aracına binerek okul bahçesinde tur attı.

Sonrasında Fatma Minel Karaoğlu’nun başkanı seçildiği 3B sınıfını ziyaret eden Vali Çeber, başkanlık seçimlerini kazanan Fatma’yı tebrik ederek, “Valiyi getireceğim derken içinden ne geçti?” diye sordu. Fatma Minel Karoğlu’da, ” Başkan olmak için arkadaşlarıma söz verdim. Arkadaşlarımı mutlu etmek için böyle bir vaatte bulundum. Sizi çağırmak istedim. Verdiğim sözümü tutmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.” yanıtını verdi.

Bunun üzerine Vali Çeber, “Ben size teşekkür ederim. Sizleri böyle mutlu görmek beni daha çok mutlu etti. Biz artık meslektaş sayılırız, ikimizde idareciyiz.” ifadesini kullanarak, verilen vaadi duyunca sınıfa uğramaya karar verdiğini belirtti.

Vali Çeber, ziyaretinde öğrencilere pasta ikram etti. Öğrencilerle sohbet eden Vali Çeber, onların sorularını cevaplayarak, ilerde ne olmak istediklerini sordu.

Vali Kemal Çeber 4. sınıf öğrencilerini de ziyaret ederek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yardımcı kaynak kitapların dağıtımını yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının çok önemli projeler yürüttüğünü belirten Vali Kemal Çeber, bunlardan bir tanesinin de müfredat içerisinde yer alan konuları desteklemeye yönelik yardımcı kitapların hazırlanarak dağıtılması olduğunu söyledi.

Öğretmenlerde yardımcı kaynak kitaplarının kendilerine çok yardımcı olduğu ve konuları kavrama noktasında öğrencilere büyük destek sağladığını ifade ettiler.

Ziyarette Vali Çeber’e, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen eşlik etti.

Haberin fotoğrafları;

 

timbir - birlik haber ajansi