Havadis53

Yeniden Refah Rize İl Divan toplantısını yaptı

Yeniden Refah Rize İl Divan toplantısını yaptı
335 views
04 Şubat 2022 - 20:21

Yeniden Refah Partisi Rize İl Divan Toplantısı geniş bir katılımla düzenlendi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirilen İl Divan Toplantısına Yeniden Refah Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, bugün ülkede yaşanan sorunların 20 yıllık AK Parti hükümetinin yaptığı yanlış politikaların sonucu olduğunu söyleyerek, “Adalet ve kalkınma sloganıyla yola çıkan bu hükümet geldiğimiz noktada adalet ve kalkınmanın neresindeyiz sorusunu akıllara getirmektedir.” dedi.

20 yıl önceyle bugün gelinen nokta!

AK Parti hükümetinin 20 yıllık iktidarı içinde yaşanan eksikliklere vurgu yapan Zerdeci, “2002 yılı öncesinde sanayinin milli gelirdeki payı yüzde 24 iken bugün yüzde 19 seviyesine düşmüş, tarım ve hayvancılıkta milli gelirin payı yüzde 12 seviyesinde iken bugün yüzde 6 seviyesine düşmüş, hane halkının bankalara olan borcu 6,6 milyar TL iken bugün 943 milyar TL olarak 150 kat büyümüş, özel sektörün bankalara olan borcu 88 milyar TL iken bugün 4 trilyon TL’yi aşmış, çiftçinin bankalara ve kooperatiflere olan borcu 2,5 milyar TL iken bugün 160 milyar TL seviyesi ile 70 kat artmıştır. Ülke genelinde Ak Parti öncesi 8 milyon olan icra dosya sayısı bu gün ise 20 milyona ulaştı.” dedi.

Hükümet sorunların üstesinden gelecek gibi görünmüyor

Yeni yılla birlikte tarihin en büyük zamlarıyla karşı karşıya kalan vatandaşların aldıkları maaş farklarının da zamlarla beraber ezildiğini belirten Zerdeci, “Bugün gelinen noktada esnafın, çiftçinin, emekçinin, memurun, dar gelirlinin kalkınmadığı aleni bir şekilde ortadadır. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz, barış olmaz, gelişme ve kalkınma olmaz. Hükümet artık olaylara karşı çaresizlik içerisinde, günü kurtarmanın peşinde bir takım tedbirler almaya çalışsa bile bu sorunların üstesinden gelecek gibi görünmemektedir.” ifadelerini kullanarak çözümün Yeniden Refah Partisi iktidarı olduğunu vurguladı.


Rize teşkilatından beklenti yüksek

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk ise Rize teşkilatlarının çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Rizeli hemşerilerimiz önümüzdeki ilk seçimde, Milli Görüşün tek ve gerçek temsilcisi olan Yeniden Refah Partisini iktidara taşıyacaktır. İl ve ilçe teşkilatlarımızın yapmış olduğu çalışmalar her geçen gün verimini arttırmaktadır. Yapılan çalışmaların neticesini Genel Merkez raporlarından ve üye kayıt girişlerinden takip etmekte ve performans değerlendirmeleri ile realiteyi masaya koyarak Rizemizden beklentilerimizi yükseltmiş bulunmaktayız. 3 yıl önce kurulan partimizin 81 il ve 922 ilçede tüm teşkilat yapılanmalarını tamamlayarak ıslak imzalı 350 bin üyeye ulaşmış bulunmaktayız.” dedi.

Öztürk, Yeniden Refah Partisi Rize teşkilatının çalışma ve disiplini ile tam bir Milli Görüş kalesi olma niteliğinde olduğunu dile getirerek sözlerini bitirdi.

timbir - birlik haber ajansi