Havadis53

Yerli ve milli KEPS ile öğretmenlere E-Randevu dönemi

Kalkandere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi tarafından geliştirilen yerli ve milli Kalkandere Eğitim Platformu Sistemi (KEPS) ile Kalkandere’de öğretmenlere e-Randevu dönemi başlıyor.

Yerli ve milli KEPS ile öğretmenlere E-Randevu dönemi
225 views
23 Ekim 2023 - 11:00

HABER:ARZU ERBAŞ

Kalkandere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü geliştirdiği eğitim platformu ile ilçede daha iyi bir eğitim sistemi oluşturmayı hedefliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi tarafından geliştirilen yerli ve milli Kalkandere Eğitim Platformu Sistemi (KEPS) yakında hizmete geçiyor. KEPS velilerin, öğretmenlerin, idarecilerin ve eğitim projelerine ilgi duyan herkesin eğitimle ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Kalkandere’de uygulanacak sistem ile öğretmenlere e-Randevu ile velilerin hangi okulda hangi öğretmenle görüşmek istiyorlarsa randevu oluşturacak, veliler öğretmenleri veya idarecileri evlerine davet edebilecekler.

‘SİSTEM İŞBİRLİĞİNİ TEŞVİK EDECEK’

Kısa süre içerisinde lansmanı kapılacak KEPS ile ilgili bilgi veren Kalkandere İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Mertayak sistemin Kalkandere’de uygulanacağını belirterek “E-Randevu Sistemi ile veliler, hangi okulda hangi öğretmenle görüşmek istiyorlarsa bu panel aracılığıyla e-randevu oluşturabilirler. Aynı şekilde, veliler öğretmenleri veya idarecileri evlerine davet edebilirler. Proje ve Görüşme İmkanı sunan sistemle Kalkandere eğitimi hakkında projeleri veya fikirleri olan kişiler bu panele yazarak görüşme talepleri oluşturabilirler. Veliler, panel üzerinden e-randevu oluşturarak uzman kişiler tarafından ücretsiz hizmet alabilirler. Veliler, eğitimle ilgili sorunlarını açık kimlikleri ve iletişim numaralarıyla birlikte panelde iletebilirler. Bu sorunlar üzerine mutlaka dönüş yapılacaktır. Platform, kullanıcı dostu bir arayüz ve kolay kullanım sağlayacak. Güçlü bir güvenlik sistemine sahiptir. E-posta ve SMS bildirimleri bulunacak. İşlemlerin takibini kolaylaşacak. İşbirliğini teşvik edecek. Geri bildirim mekanizması olacak. Eğitim kaynaklarına erişimi kolaylaştıracak. Mobil uygulama desteği sağlayacak” dedi.

timbir - birlik haber ajansi