Havadis53

Vali Çeber, Pazar’da “Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi”nde İncelemelerde Bulundu

Rize Valisi Kemal Çeber, Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, “Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi” sınıfında incelemelerde bulundu.

Vali Çeber, Pazar’da “Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi”nde İncelemelerde Bulundu
487 views
11 Mart 2022 - 22:40

Haber / Fotoğraflar : CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize Valisi Kemal Çeber, Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, “Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi” sınıfında incelemelerde bulundu.

Okul girişinde öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan ve burada Okul müdürü Metin Demir ve Öğretmenlerle bir araya gelen Rize Valisi Kemal Çeber, okulla ilgili bilgiler aldı.

Haberin Videosu;

Vali Çeber, gerçekleştirmiş olduğu ziyarette okulda incelemelerde bulunarak okul idarecileri ve öğretmenlerden okulun fiziki yapısı ve eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Okul bünyesinde kurulan “Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi” sınıfını gezerek atölyede yer alan oyunları öğrencilerle birlikte oynadı.

Vali Kemal Çeber incelemeleri sonrası yapmış olduğu değerlendirmede, “Bağımlılık denilince, akla ilk madde bağımlılığı geliyor. Fakat günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte başta gençlerimiz olmak üzere toplumda teknoloji, sosyal medya ve internet oyun bağımlılığının gittikçe arttığını görmekteyiz. Fiziksel, zihinsel ve sosyal olarak olumsuz etkileri çok fazla olan dijital bağımlılıktan kurtulma anlamında okulumuz çok güzel bir çalışmaya imza atmış.

 

Teknolojik gelişmeler günümüz dünyasını şekillendiren en önemli etkenlerdendir. Özellikle gençlerimizin dijital bağımlıkla birlikte gerçek dünyadan koptuklarını ve sosyal yaşamlarının olumsuz etkilendiklerini görmekteyiz. İşte tamda bu noktada teknolojik gelişmeleri hayatımızı kolaylaştıracak ve gelişimimize katkı sunacak şekilde kullanırken, bunun yanında sosyal hayattan kopmayarak bağımlı olmamak için yapılan bu tür çalışmaları çok önemsemekteyiz. Bu tür projelerin yaygınlaştırılması için imkanlar dahilinde her türlü desteği vermeye hazırız. Toplumların geleceğini etkileyen bağımlılıkların ortadan kaldırılması ve toplum sağlığının korunması için tüm kurumlarımızla birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Vali Çeber’e ziyaret ve incelemelerinde Pazar Kaymakamı Mustafa Akın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük’te eşlik etti.

timbir - birlik haber ajansi