Havadis53

Çaykur, tam kapasite yaş çay alımını sürdürüyor

Çaykur, tam kapasite yaş çay alımını sürdürüyor
360 views
21 Temmuz 2021 - 20:13

ÇAYKUR, Kurban Bayramı dolayısıyla arife ve 1’inci gün için ara verdiği yaş çay alımlarına bugün itibariyle yeniden tam kapasite olarak başladı. Çaykur’un selden etkilenen iki fabrikası da üretime geçti.

Çaykur, 2’inci sürgün yaş çay alımlarına 2 günlük aranın ardından yeniden başladı. Kurban Bayramı dolayısıyla arife ve 1’inci gün için ara verdiği yaş çay alımlarına bugün itibariyle yeniden başlayan Çaykur, tam kapasite alımlarını sürdürüyor. 1’inci sürgünde tarihinin en fazla yaş çay alımını gerçekleştiren Çaykur, ikinci sürgüne de hazırlıklı girdi. Tam kapasite çalışan fabrikalarda üretim aksamadan sürüyor.

SELDEN ETKİLENEN 2 FABRİKA DEVREDE

Rize’de metrekareye yağan 220 kilogram yağışın ardından meydana gelen sel ve heyelanlardan Çaykur’a ait Büyükköy ve Ambarlık Çay Fabrikaları da etkilenmişti. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ve ekibinin sıkı koordinesi ile sürdürülen çalışmalarla fabrikalar yeniden üretime alındı.

GENEL MÜDÜR SAHADA

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, 1’inci sürgünde olduğu gibi beraberinde genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ile birlikte fabrika ve alım yerlerini denetlemeyi sürdürüyor. Alım ve üretimin aksamadan tam kapasite sürdürülmesi için çalışma yürüten Genel Müdür ve ekibi erken saatlerden itibaren Rize, Trabzon ve Artvin’de denetimlerini sürdürüyor.

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, üretici, çalışan ve sanayicilerin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

 

timbir - birlik haber ajansi